Anunț privind taxa de salubrizare persoane fizice și juridice din Comuna Sarmizegetusa, în anul 2023

ANUNT TAXA SALUBRIZARE

Prin HCL nr. 9/2023 a fost aprobată instituirea taxei de salubrizare pentru toți utilizatorii serviciului, persoane fizice și juridice, din Comuna Sarmizegetusa.
Primăria Comunei Sarmizegetusa anunță locuitorii – persoane fizice si persoanele juridice, instituțiile publice, că au obligația să depună declarația  pentru stabilirea taxei de salubrizare.

Declarația pentru stabilirea taxei de salubrizare se gaseste la Compartimentul impozite si taxe locale sau se poate descărca și de pe site-ul Primăriei Comunei Sarmizegetusa , accesând link-urile:
DECLARATIE-IMPUNERE-SALUBRIZARE-PERS.FIZICE.docx
DECLARATIE-IMPUNERE-SALUBRIZARE-PERS.JURIDICE.docx

Declarația poate fi depusă fizic, la Compartimentul Impozite si taxe locale a Comunei Sarmizegetusa sau pe adresa de e-mail: primariasarmizegetusa@yahoo.com impreuna cu formularul de consimtamant privind folosirea datelor cu character personal.

Taxa de salubrizare se plătește de către utilizatorii serviciului de salubrizare, respectiv:

• utilizatori casnici – persoane fizice sau juridice ce dețin în proprietate imobile cu destinația de locuință – 10 lei/persoana/luna
  • utilizatori non-casnici – persoane juridice , institutii publice, etc
    taxa de salubrizare deşeuri reziduale 219,01 lei/mc;
    taxa de salubrizare deşeuri reciclabile 61,92 lei/mc.

Taxa de salubrizare se plătește la Primăria Sarmizegetusa – Compartiment Impozite si taxe locale

Primar,
Hibais Leontin Dorin

Posted in Anunturi publice, FĂRĂ CATEGORIE, Formulare online.